The month of war is the month of the struggle for business

How the war affected Ukrainian handmaders
ask

Вже пройшло трохи більше місяця, як життя українців перевернула війна, яку принесла в нашу країну росія. Звичайно, дії агресора на якийсь час зупинили майже усю бізнес-діяльність в Україні. Правда, досить швидко підприємці зрозуміли, що важливо повернутися до роботи і всі, кому дозволяли можливості, почали відновлювати свою діяльність, – хто в дома, а хто перевізши з собою своє виробництво.

Ще на початку лютого SkladUSA проводив дослідження серед виробників українського хендмейду про те, як загроза вторгнення росії впливає на бізнес на міжнародних маркетплейсах. Зараз, через місяць після того, як війна стала реальністю, ми ще раз провели опитування про зміну рівня продажів та зміни поведінки іноземних клієнтів.

Що ж змінилося за цей час.

Хто брав участь в опитуванні

Цього разу в опитуванні взяли участь виробники, чиї товари відносяться до таких категорій:

20 % – домашній декор

11% – весільні товари

11 % – аксесуари

10,5% – іграшки

8% – прикраси

7% – мистецтво та колекціонування

6% – вироби зі шкіри

4,5% – товари та інструменти для рукоділля

4% – товари для дорослих

4 % – одяг

2% – діджитал товари

12 % – іншеЩо не дивно, більшість продавців представляють свої товари на Etsy (95,5% опитаних). При цьому, як єдиний маркетпейс, яким користується виробник, зазначило 69% респондентів. Також українці продають свої товари на eBay (17,2%), Amazon (19,4%) та Wish (4%), але зазвичай у зв’язці з іншими торговими майданчиками. Як одне джерело, крім Etsy також обирали Amazon (1,5%) та eBay (2,4%).Як змінилися продажі

Нагадаємо, що в минулий раз 38% учасників дослідження відповіли, що їх продажі за січень 2022 року зменшилися, у близько 31% опитаних – не змінилися, а от ростом змогли похизуватися майже 31%. Як же змінилася ситуація з початком війни?

Проводячи опитування, ми порівнювали відповідні періоди 2021 та 2022 року. Тож за час війни в порівнянні з минулим роком отримали такі результати:

  • Продажі знизилися у 66,4% респондентів
  • Залишилися незмінними – у 14%
  • Зросли – у 19,6%

16% опитаних повідомили, що за цей період вони взагалі не мали продажів. В першу чергу, це пов’язано із знаходженням продавців чи їх виробництв у регіонах де відбуваються бойові дії. Відповідно, не має можливості ані відправляти товари, ані отримувати матеріали для їх створення. Крім того, безпосередня небезпека для життя навряд чи може стати гарним стимулом для творчості.

Ті, хто зміг продовжити вести свою діяльність в такий непростий час відмічають, що їх продажі впали більше ніж на 60%. Таких виробників, серед тих хто зазначив падіння продажів, майже 40%. Ситуація зрозуміла, адже усі перевізники з першого дня війни (а деякі міжнародні компанії і трохи раніше) припинили свою діяльність, що не дало можливість відправляти свої товари закордонним клієнтам.

Але цікаво розглянути, хто зміг збільшити свої продажі, не дивлячись на усі існуючі складнощі з виробництвом і логістикою. Здавалося, що щасливчиками мали стати усі виробники діджитал товарів, але про зростання повідомило тільки 33% з цієї категорії, що в загальному заліку респондентів, хто підвищив продажі становить 6,5%. Таку саму частку (6,5%) займають продавці аксесуарів (6% – від загальної кількості опитаних у цій категорії) та домашнього декору (4% – від загальної кількості опитаних у цій категорії). Найбільше подавців, хто вказав на ріст продажів, у категорії іграшок – 27%. Тобто, про збільшення продажів у даній категорії зазначило 29% виробників.

Ще по 20% займають продавці в категоріях весільних товарів (20% – від загальної кількості опитаних у цій категорії) і мистецтва та колекціонування (43% – від загальної кількості опитаних у цій категорії).

Також про ріст говорили виробники прикрас. З тих, хто зазначив зростання продажів 13,5% як раз припадає на цю категорію, що займає близько 18% від загальної кількості опитаних продавців прикрас.

Що цікаво, 47% респондентів, які зазначили зростання продажів, говорять про ріст більше ніж у два рази. 27% – відзначають ріст до 30%. Звичайно, ріст продажів може бути пов’язаний зі знаходженням товарів на зберіганні на складі в США, що нівелює проблему логістики з України.

Крім того, ситуація в країні вплинула і на відвідуваність клієнтами українських магазинів на міжнародних маркетплейсах. Так, близько 53% опитаних вказали, що відвідуваність впала, 18% – що не змінилася. Звичайно, така статистика пов’язана і з переведенням багатьох магазинів на канікули, зменшенням бюджетів на рекламу та й просто фізичною неможливістю вести бізнес на довоєнному рівні.

Але все ж існує 20% виробників, хто помітив ріст інтересу до магазину. Скоріш за все, тут спрацювала і беззупинна діяльність, постійний зв’язок як з основними клієнтами, так і активне відслідковування пропозицій маркетплейсів з підтримки українців. Наприклад, попадання у категорії підтримки українських продавців на Etsy.

62330e29e1690.png

Також важливу роль могло б відігравати впровадження цифрових товарів для збору підтримки на Etsy, чого, на жаль, не сталося. І хоча респонденти розділилися порівну у питаннях щодо впровадження таких електронних товарів, 52% тих, хто їх впровадив відмітив спад відвідуваності магазинів у перший місяць війни порівняно з тим самим періодом 2021 року.

В будь-якому випадку, впровадження електронних товарів на підтримку України все ж допомогло утримати продажі або навіть підвищити їх у 37% тих, хто їх ввів у своїх магазинах.

Всього ж 91% тих, хто продавав такі електронні товари отримав прибуток. З них, 20% респондентів отримало прибуток до $50, такий самий відсоток опитаних отримав прибуток від $50 до $100; 34% – заробили від $100 до $500. Але й були такі, хто отримали оплати на суму більшу за $1000 – 12% респондентів, що вказали про впровадження електронних товарів-донатів.

Хоча говорячи про ріст чи незмінність продажів порівняно з минулим роком, важливо розглянути скільки ж фізичних товарів вдалося продати хендмейдерам за час війни. Данні невтішні, але зрозумілі. 55% опитаних не продали за цей місяць жодного фізичного товару, за умови, що частка респондентів-продавців діджитал товарів всього 2%.

Тим, кому вдалося продати свої вироби:

33% – до 10 товарів

10% – від 10 до 20 товарів

2% – більше 20 товарів

При цьому, незалежно від заробітків і свого фінансового стану, продавці дуже активно допомагають українській армії. За цей час, 10% хендмейдерів, що брали участь в анкетуванні, зробили благодійні переводи на суми більші $1000. Один з продавців за період з 24 лютого підтримав збройні сили на $70000.

З такою підтримкою навіть не стоїть питання, чи переможе Україна, коли її підтримують найкращі хендмейдери в світі!

Комунікація з іноземними клієнтами

Якщо перед початком війни тільки 12,5% продавців стикалися з ситуацією відмови від покупки, оскільки покупці переживали за можливість доставки, то сьогодні відсоток виріс до 50%. І у випадку ситуацією в Україні – це дуже гарний показник і говорить про максимальну підтримку світу як українського бізнесу, так і країни в цілому. При чому за терміни доставки майже ніхто з покупців не переживає. Максимальний рівень переживання був помічений серед покупців з США (7%) і пов’язано це, скоріш, з найбільшою часткою серед усіх інших в загальному портфелі клієнтів українських хенмейдерів. Що важливо, цей показник зменшився, в порівнянні з минулим опитуванням на 3%.

Звичайно, зараз покупці дуже часто пишуть слова підтримки продавцям з України. 54% респондентів постійно відчувають підтримку від клієнтів з США, що майже на 24% частіше аніж перед війною. Також частіше стали приходити повідомлення-підтримки від Великобританії (26%), Канади (22%), Німеччини (19%), Австралії (16%).

Традиційно іноземці пишуть про переживання за українців та різноманітні слова підтримки. Все частіше з’являються пропозиції з різних куточків планети, коли покупці готові надати житло та допомогти з роботою українським продавцям. Якщо у січні це були поодинокі випадки, то зараз можна говорити про тенденцію.

А також приємно дізнаватися, що іноземці з радістю донатять для Збройних сил України.

Крім добрих слів, іноземці готові підтримувати українців і фінансово. Так, про готовність оплатити товар без його подальшого відправлення продавці відмітили такі країни:

49% – США

24% – Великобританія

17% – Канада

11% – Німеччина

7% – Австралія

5% – Франція

3% – Ірландія

2% – Італія

Про негатив у комунікації з клієнтами через війну майже ніхто не згадує. Так чи інакше існують відмови від замовлень через переживання щодо строків та можливості отримання товарів. Але набагато частіше покупці все прекрасно розуміють, хоча деколи і трапляються неприємні контакти і вони скоріш пов’язані саме з характером людини, а не ситуацією в Україні.

То ж бажаємо усім виробникам українського хендмейду продовжувати розвивати свою справу та повертати свої продажі до довоєнних часів, а SkladUSA буде допомагати усіма силами.

А головне пам’ятати, що за нас увесь світ! Україна переможе!

Was the article useful to you?
Yes, it is useful No, not useful
Блог

These articles may also 
be helpful to you

img
May, 2024
Etsy seller account
In this article, we will take a detailed look at the Etsy seller account and go through the main steps of creating the f...
img
May, 2024
Registration of a shop on Etsy from Ukraine
Opening a shop on Etsy allows you to sell your products worldwide without geographical limitations. Millions of buyers a...
img
Apr, 2024
Payoneer registration step-by-step in Ukraine
For Ukrainians, Payoneer opens the door to numerous global marketplaces, including the ability to work through Etsy Paym...
img
Nov, 2023
Product Personalization: A New Era for Your Business with SkladUSA
The importance of product personalization for boosting sales
img
Nov, 2023
Preparing for Black Friday: Top Checklist for Successful Sales
Traditionally, we have prepared a checklist with recommendations from SkladUSA to help you efficiently navigate Black Fr...
img
Jul, 2023
School Year 2023: How to woo cusotmers
This academic season serves as a call to action for brands and retailers to optimize their marketing endeavors, employin...
img
Jun, 2023
Customs limits in different countries of the world: important aspects and restriction...
We have collected information about the main destinations and indicated their customs limits.
img
May, 2023
Unleash the potential of your store for Independence Day
Americans celebrate Independence Day, the biggest national holiday, on the fourth of July.
img
May, 2023
Promoting your store for fathe's Day!
We're sharing tips on how to increase sales for the holiday.
img
Apr, 2023
What is eRank and how can it be utilized?
Let's explore the primary benefits of this service
img
Apr, 2023
The wedding season is starting!
Analyzing the main trends
The month of war is the month of the struggle for businessask

The month of war is the month of the struggle for business

2022-04-07T21:47:00+03:002022-04-07T19:04:44+03:00How the war affected Ukrainian handmaders